Pump it up (under construction)

Co to je?
Pump it up (dále jen PIU) je další taneční hra, která kupodivu nevznikla v Japonsku ale v Korei. Princip této hry je stejně jednoduchý jako u Dance Dance Revolution. Rozdíl mezi PIU a DDR je ve směrech, na které hrajete. V DDR hrajete na čtyři základní směry, ale v PIU si musíte zvyknout na ty ostatní (všechny šikmé směry). Další vymozeností je u PIU páty "směr" - střed. Viz obrázek soft padu, střed je vyznačen dvěma chodidly a tak je tomu i přímo ve hře.

Co vás může potkat?
Když se naučíte šlapat na správné šipky, můžete se jako u DDR začít zabyvat dvěmi šipkami najednou (skoky) či vícemi šipkami za sebou (trochu vyšší voltage). Skoku by pokud pocítám dobře melo byt deset, ale je lepší to videt nez přečíst z mého popisu. (viz screenshoty ze SM)
Po nějaké době vás Pump it up překvapí další záludností - chaosem pul dob. Ze zacátku jsem měla problém půl doby zaregistrovat, protože v SM v PIU módu šipky nemění barvu jako u Dance. Šipky v PIU mají vždy stejné barvy a to modrou pro spodní šikmé směry, oranžovou/červenou pro horní a žlutou pro střed.

Ani na freezy v PIU nezapomneli. Jsou značeny stejným zpusobem a mají stejnou funkci jako v DDR - dlouhá šipka, na které se musí stát, aby jste ji potvrdili. Ve SM mají freezy stejnou barvu jako šipka příslušného směru. Muzete se na nich taky vyblbnout stejně dobře jako v DDR, kdyz stojíte na jednom freezu a druhá noha má co dělat s těmi zbylymi šipkami.
Pokud uz jste zvládli tyto záludnosti, mužete si zahrát skladby s vetší voltaží. Na tom si nejlépe vyzkoušíte jak se vubec po padu pohybovat. U DDR se človek na jednom padu ani moc hybat nemusel, aby uskákal třeba Sakuru na heavy. Stačilo když udržel své těžiště uprostřed padu, nějak se donutil zůstat po většinu casu těsně nad padem a hybal bokama, aby se zvládal otáčet. U Pump it up se vám tímto způsobem nic moc nepodaří. Aspon mě ne. Abych pořádne zvládla vyšší voltage musela jsem se po padu pohybovat tak, že jsem měnila težište. Nezůstávala jsem uprostřed. Představme si šipku DL (dolu vlevo) a po ní hned UL (nahoru vlevo). Kdyz zůstanete na středu svádi to obě šipky ušlapat jednou nohou (levou) což zabere dost casu (až budete hrát něco rychlého přijdete na to) a není to az zase tak přesné, protoze se soustředíte na jednu a pak teprve na druhou šipku. Pokud ale na první šipku šlápnete levou nohou a na druhou pravou máte vystaráno. Je to rychlejší a mužete se soustředit na obě šipky najednou.

Stejně jako u DDR je i možná hra na dva pady, kdy jeden člověk hraje na 10 směru. Je to docela sranda, protoze vám vznikne uprostřed padu takové kolečko, které se dá skvěle obíhat.

Rady
První, vzhledem k tomu, ze jsem v CR k sehnání PIU pad nesehnala tak jsem premyšlela o alternativě. A vzhledem k tomu, že jsem člověk líny (na tvorbu padu) tak jsem hrála na svém padu k DDR (bez stredu). Pokud vlastníte ale dva, a nějak je donutíte u sebe zůstat na zemi můžete si ovladaní v SM nastavit takto (první je šipka pro PIU a druhá pro DDR): UL = UR (levy pad), DL = DR (levy pad), stred = L (pravy pad), UR = U (pravy pad), DR = D )pravy (pad). Pokud jsem se nejak nesekla tak vám to vyjde a můžete si zkusit jak zvládáte potvrzovat šipky v PIU.

Asi to nebude platit pro vsechny, ale myslím si, ze je dobre si protáhnout vnitrní strany stehen (kdyz uz nic jineho) pred hraním PIU. Pro mě vzdálenost mezi šipkou šikmo nahore vlevo a šipkma šikmo dole vpravo je docela daleko (nepatrím k tem velkym lidem).

Pokud jste stejně neschopní co se tyce rytmu jako jsem já a na šipky šlapete podle toho jak je vidíte, bude vám rozlišení jednotlivych šipek v težších skladbách asi delat problémy. Ale je tu jednoduché rešení. Spuste si nejaky ten speed mód. Třeba si to zrychlete dvakrát. Pak se udelaji mezi překryvajícíma šipkama vetší mezery a šipky budou videt celé.

Last Update 15:12 08/27/2004 S'Tsung