Zase poznámka pro začátek. Na dvou padech mám odehráno méně jak deset hodin. A hrála jsem skladby od jedné do osmi tlapek na standard. Takže bůh ví co vás čeká na těch zbylých dvou tlapách a zase si z mých rad vemte jen to co uvážíte za vhodné.
Ukázka hry na dvou padech^_^

Co je dobré si uvědomit při hře na dva pady
Pár skoků navíc
Vzhledem, k tomu, že hrajete teď na osm šipek, přibyly další možnosti skoků. Celkem je jich pět a postupně na ně přijdete. Jedná se o skoky, kde se jedna šipka nachází na jednom padu a druhá na druhém. Viz špatně "screenshotlý" screenshot. Chtěla jsem to vzít až po dalším skoku.

Vlevo/vpravo.
Koukněte se na zem na své pady. Jaká je vzdálenost mezi šipkou vpravo na levém padu a šipkou vlevo na pravém (viz obrázek)? Na tohle přijdete velmi rychle, ale přeci jen je lepší to vědět dopředu, než to zjišťovat ve hře. Tyhle dvě šipky jsou dost blízko oproti ostatním.

Nahoru/Nahoru.
Když jdou za sebou šipka nahoru na levém padu a pak šipka nahoru na pravém (či naopak, platí i pro šipku dolů), uvědomte si, že tyto šipky jsou přímo vedle sebe. Jen vzdálenost mezi nimy je delší. Když to člověk vidí na obrazovce (a šipky jsou fakt za sebou), tak to občas jeho mozek nezvládá (ten se ptá: "cože? dvě šipky nahoru?"). Ale nic na tom není. Po druhé už to zvládnete bez problémů.

Nahoru/Dolu
Ještě než na ty dva pady vlezete, abyste hráli, zkuste si jen tak pro srandu zkusit skok šipka nahoru na jednom padu a šipka dolu na druhém. Zkuste i tyto šipky střídat (pokud jste malí jako já je docela dobré to zkusit napřed, aspoň si nenatáhnete některé svaly, o kterých ani nevíte. Nebo se rovnou trochu protáhněte.). Narazila jsem i na kombinace šipka nahoru na levém padu a šipka vpravo na pravém (a naopak, i v kombinací s šipkou dolů). To je ještě větší vzdálenost pro vaše nohy. Ale zase tak časté jako nahoru/dolů to není.

Tak takhle nějak vypadám, když potvrzuji šipku nahoru na levém padu a šipku dolu na pravém. Někdo si mě přitom dovolil vyfotit a takhle to dopadlo. V té rychlosti to vyšlo "mírně" rozmazaně.

Nějak se nám začínají motat nohy
Naučte se přecházet z padu na pad tak, aniž byste křížili nohy. Zkuste Moonlight Shadow (na light, na obrázku) a Sakuru na cokoliv. Obě dvě skladby jsou jednoduché a můžete je prostě ušlapat, aniž byste někde poskakovali nebo moc křížili nohy. Na obrázku je jeden z možných ladných přelezů. Zvykněte si pomalu na to, že levá noha neodpovídá levé šipce a tak (to platí u jednoho padu také, ale zde ještě více). Křížení nohou se vyhýbejte, na začátku na to asi můžete kašlat (jako například právě Moonlight Shadow.). Ale zamyslete se nad tím jak to jde udělat, aniž byste nohy zkřížili (všechno jde bez křížení). Mě osobně je jedno jak si skřížím nohy v něčem jako Moonlight Shadow, ale až budete chtít odšlapat půlky třeba v Butterfly Upswing (to je ta skladba se 170BPM) na standard, je lepší se držet pravidla levá-pravá-levá, nebo naopak.


Pokud jste na těchto šest šipek ještě nepřišli, dám vám hint. Musíte se uprostřed otočit. Začněte levou nohou tak, že jste otočení směrem vpravo, držte se pravidla výše uvedeného a na šipce vlevo na prvním padu se otočte směrem doleva. To jest vše. Už to stačí jen nacvičit (a já bych si měla pořídit pady, abyste mě třeba trénováním nepředhonili). Jinak stejný způsob (to otáčení) používejte i když tam máte jen třeba tři šipky za sebou jako na screenshotu z butterfly (hned vedle tohoto textu). Je to kupodivu o hodně rychlejší než nějaké křížení nohou.

Naučte se po dvou padech chodit pozpátku. (pokud se tam nachází šest šipek jako na screenshotu z Moonlight Shadow s tím, že místo šipky dolu je šipka nahoru. Např. V Moonlight Shadow na heavy, v Sakuře na standard (myslím)). Pozpátku mám na mysli, když jste otočeni pravým nebo levým bokem k monitoru. Pak jdete pozpátku na druhý pad.

S'Tsung