Dance Station 3DDX


Co to je?

Tato hra pochází z Koree od výrobcu NGG Entertainment a je jako jediná z tančních her v Česke Republice k nalezení (možná proto, ze nestojí tak moc jako DDR - 2500EUR). Pokud byste si 3DDX chtěli zahrát musíte se vydat do Prahy, kde na zastávce metra Anděl navštívíte Carrefour. Vylezete az do nejvyššího patra a najdete hernu - Virtual Game Hall. Dojdete až k místnímu baru a otočíte se o 180 stupňů. Teď už před sebou uvidíte Dance Station 3DDX.
Dance Station 3DDX je další hrou, která se řadí mezi hry rytmické a to typu taneční. Hru tentokrát neovládáte jen nohama, ale i rukama. Vaším úkolem jako u ostatních her tohoto typu je správně potvrdit sled šipek na obrazovce.
3DDX se hraje na osm směrů. Čtyři jsou pro nohy a jsou to směry šikmé (UR, DR, UL, DL). Na ruce jsou směry 'normální' a to do stran, dopředu a dozadu. Ty se snímají pomocí senzoru nad vámi (takový čtverec nad vaší hlavou, který vás svými čidly uvězní^_^. Když vystrčíte ruku skrz "stěnu" tak se pohyb zaznamená. Takže můžete mávat rukama jak chcete, ale ve správnem směru). Barvy šikmých šipek jsou stejné jako v Pump it Up, tudíž červená pro šipky horní a modrá pro šipky dolní. Šipky pro ruce jsou zelené (U, D) a žluté pokud se dobře pamatuji.
Stejně jako u DDR nebo Pump it Up i zde můžete hrát na dva pady. Tento mód se nazývá Dual a myslím, že to musí být dost těžké^_^, zvláště když jsou pady od sebe dost daleko, kvůli senzorům na ruce (problém nastal s oběma šipkama dopředu naráz. aspoň pro mě, mám krátké ruce). Ale nenechejte se zastrašit, pady vám za chvili přijdou moc blízko sebe a rychle se naučíte přelézat z jednoho padu na druhý.
Pokud znáte Pump it Up tak vás možná překvapí vzdálenost senzorů. Jsou totiž u 3DDX trošku blíže k sobě než u PIU.
Stejně jako u ostatních her jako DDR a PIU zde můžete šipky zrychlit nebo si je nechat zmizet (ve VGH se nám to nepovedlo, ale normálně by tu tato možnost mělpa být). Třeba se vám bude hodit změna obtíznosti UL, UL, DL, DL, DR, DR, UL, UL. Všechny změny zrušíte osmkrát mávnutím rukou směrem k obrazovce (8x U).¨

Průběh hry

Po stisknutí startu se vám ukáže sled framů, jak hru vůbec hrát. Princip však znáte, takže vysvětlování, která šipka je která vynechám. Poté budete vybídnuti k vybrání módu/obtížnosti (viz fotka). Máte na výběr z Pretty Steps (normální obtížnost), Power Steps (těžší) a Dual step (hra na dvou padech).

Po potvrzení obtížnosti, 'dvoustoupnutím' na šipku vpravonahoře, si můžete vybrat song. Song vybíráte rukama (vpravo vlevo). U každé skladby se nachází vypsané BPM a obtížnost v podobě kytek (nebo červených hlaviček na kůlu^_^ nebo nějakých modrých hlaviček s brýlemi - viz druhá fotka). Obtížnost se nachází nad vybranou skladbou (uprostřed) a BPM je uvedeno přímo v obrázku bílým písmem (bílá nečitelná šmouha). Skladby jsou seřazeny od nejjednodušší do nejtěžší směrem doprava. To znamená, že skladba o jednu vlevo od té první je nejtěžšší.
Teď už se můžete dívat na sled barevných šipek ubíhajících před vašima očima. Možná se vám ze začátku nepodaří narazit na osminky, ale vězte, že se tam nacházejí a dříve nebo později na ně narazíte. Kupodivu se dočkáte i skoků a ne jen kombinací ruka/noha. Při hře se pobavíte, když se vám poprvé objeví před očima kombinace skoku (dvě šipky pro nohy) a dvou šipek pro ruce.
Váš taneční výkon je zhodnocen výpisem počtů Perfect, Great, Boo a Miss. Dozvíte se i vaše maximální kombo, které jste mohli udělat a kolik jste spálili za song kalorií. (když se ani nehnete tak vám to napočítá 27^_^. Zapomněla jsem na celkové skóre. Po ukončení všech tří stage hra končí nápisem 'Congratulations. All stages cleared.'
Skladby u druhé verze 3DDX (jen ty co jsem si zapamatovala aspon cast nazvu, serazeno priblizne od nejtezsi po nejlehci)
Puck - Supermarket >>> 9, 190BPM
Living La Vida Loca - Enrico Iglesias >>> 178BPM
Sugar Sugar >>> 140BPM
Maria - Blondie >>> 160BPM
Bang Bang Baby
Mambo No. 5 - Lou Bega >>> urcite víc jak 140
Thoughtless Love >>> ?
O-Wap - Lee Hyun Jun >>> kolem 140BPM
Witchdoctor - Rednex >>> asi 140BPM
Butterfly (remix) - smile.dk >>> 135BPM
Caution >>> ?
Tarzan and Jane - Toybox >>> asi 140BPM
Tarzan Boy >>> asi 135BPM
Gimme..Jo'ana.. >>> netusim
Sunrise... >>> kolem 120?
ID: Peace - BoA >>> kolem 110
Gennie In A Bottle >>> 116BPM
Steal Away >>> 105BPM
Everybody On The Groove...
neco od S#ARP
neco od SES
1TYM - 1TYM >>> 94BPM
Kuh oh...(neco korejskeho) >>> pomaly...100BPM?
A-Yo >>> 93BPM
Candy - H.O.T >>> 120BPM
ChiriBimBom... >>> 155BPM
Bailamos >>> taky asi 110BPM
Honey >>> 113BPM
Friday Night - God >>> 110BPM
Penguin's Game (nemecky) >>> 160BPM
neco od God >>> 120BPM


Zde jsou odkazy na srazy 3DDX
První sraz ve VGH
Druhý sraz ve VGH
Třetí sraz ve VGH
Čtvrtý sraz ve VGH

Last Update 20:22 2004/09/28 S'Tsung